AnaSayfa / Duyurular / 37. Akşam Yemeği

37. Akşam Yemeği

37. AKŞAM YEMEĞİ: ELEKTRONİK KİTAP (ÜCRETSİZ)

Sağlıklı yaşam, kilo verme, akşam yemeği, matematik, alternatif tıp, kanıta dayalı tıp, sahte bilim, bitkisel ürünler, yeme bozuklukları, psikoloji, tarih, sağlıkta gerçek ötesi, tıbbi şarlatanlar, ön yargı, corona, aşı karşıtlığı, popüler diyetler, düz dünya konferansı: Birbiri ile ilgisiz görünen ama içiçe konular. Bir akşam yemeği süresince okunabilecek bir elektronik kitap.

Sağlıklı ve uzun yaşamak istiyorsunuz, kilo vermek istiyorsunuz. Her kafadan bir ses çıkıyor, okuduklarınız, duyduklarınız, seyrettikleriniz birbiri ile çelişiyor. Hangisi bilimsel hangisi bilim dışı ayırt edemiyorsunuz. Ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Haklısınız. Aslında hakem belli: bilim, matematik ve kanıt.

Sağlıklı yaşam, kilo verme, beslenme diye başladığım kitap beni bir anlamda bilim düşmanlığı ve infodemiyi de yazmaya mecbur etti. Bilim çok ilerledi, insanlık çok şey öğrendi. Her gün de öğrenmeye devam ediyor. Bu nedenle bilinenlere göre, elimizdeki verilere, kanıtlara göre davranalım, aklımızı kullanalım. Bizleri bilim karşıtlarının bilinmeyenlerle korkutmalarına izin vermeyelim. Hastalarım, arkadaşlarım, yakınlarım, tüm insanlar ellerindekinin kıymetini bilmeliler, hak ettikleri etkili tedavileri almalılar, bu tedavilere ulaşabilmeliler.

37-38 yıllık doktor, iç hastalıkları ve böbrek hastalıkları uzmanı olarak okuduklarımı, hastalarımdan öğrendiklerimi, yaşadıklarımı ve yaptıklarımı kitap haline getirdim. Mümkün olduğunca kanıtlarla, yaşadıklarımla örnekler vermeye çalıştım. Önyargısız olmaya çalıştım. Kitabı yazarken, araştırırken çok şey öğrendim. Araştırırken yalancı bilim kavramı ile karşılaştım, farklı bir bakış açısı kazandım. Umarım sizin de ilginizi çeker, farklı bir bakış açısı kazanır, beğenir ve yararlanırsınız.

 Prof. Dr. Tekin AKPOLAT

2022

37. Akşam Yemeği kitabını 3 şekilde okuyabilirsiniz, indirebilirsiniz:

1.Ipad, tablet, hatta telefonda okumak için (229 sayfa): Tıklayın

2.Kağıda basmak için, uzun şekil (130 sayfa): Tıklayın

3.Kağıda basmak için, kısa şekil (103 sayfa): Tıklayın