BÖBREK HASTALARI İÇİN PRATİK BİLGİLER

BÖBREK HASTALARI İÇİN PRATİK BİLGİLER

Yazdıklarımı sizlerle dönem dönem paylaşıyorum. Bazen güncel konuları bazen klasik konuları yazıyorum. Yazdıklarımı sizler için başlıklar halinde yeniden düzenledim.

Böbrek hastaları için pratik, güncel bilgiler

Bu bölümde böbreklerimi nasıl korurum, böbreğe dokunan ilaçlar, böbrek ve grip gibi çok merak edilen konulara ulaşabilirsiniz. Tıklayın.

Hasta Böbrekler kitabım

Kreatinin nedir, böbrek hastalıkları, böbrek kistleri, taş hastalığı, böbrek hastasının yaşayabileceği kalp sorunları, şeker hastalığı ve böbrek, tedaviler gibi konulara online ve ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Bu kitaptan hastalar dışında hasta yakınları, böbreği ve hastalıklarını merak eden herkes yararlanabilir.

Ürem, Kreatininim Yüksek Diyalizi Nasıl Önlerim isimli kitabım

Kreatinini yüksek olan hastalar diyaliz nedeni ile haklı olarak tedirgindir. Bu kitap bu hastalar için bir yol haritasıdır. Diyalizi önlemek için yapılması gerekenler, diyaliz gerekiyorsa nasıl bir hazırlık yapılmalı gibi konulara online ve ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

Böbrek hastalıkları ile ilgili kısa, pratik filmler

Okumakta zorluk çeken hastalarım için hazırlamış olduğum filmlere Youtube kanalımdan ulaşabilirsiniz. Filmler kolaylık olsun diye oynatma listelerine ayrılmış durumda. Böbrek hastalıkları ve Tansiyon listeleri ilginizi çekebilir. Ulaşmak için tıklayın.

Tansiyonla ilgili yazılarım

Böbrek hastalarında tansiyon kontrolü çok önemlidir. Bazı böbrek hastalıklarında tek tedavi tansiyon kontrolü olabilir. Tansiyon ile ilgili yazdıklarıma ulaşmak için tıklayın.

Sağlıklı yaşam

Hepimiz sağlıklı yaşamak istiyoruz. Sağlıklı yaşam böbrek hastalarında daha da önemlidir. Hafif böbrek problemi olan hastalarda sağlıklı yaşam böbrek hastalığının ilerlemesini önleyebilir. Sağlıklı yaşamla ilgili yazdıklarıma ulaşmak için tıklayın.

Nefroloji (Böbrek Hastalıkları) Ansiklopedisi

Bu sayfadan ayrıca pratik İç Hastalıkları bilgileri ve diğer kitaplarıma ulaşabilirsiniz.

Yararlı olması dileğiyle.

Prof. Dr. Tekin AKPOLAT

NOT: Burada okuduklarınız genel bilgilerdir, doktorunuza danışmadan tedavide değişiklik yapılması sakıncalı olabilir.

Her türlü yayın hakkı saklıdır©

Bilimsel amaçlarla kaynak göstererek alıntı yapılabilir

Daha ayrıntılı bilgi için: www.tekinakpolat.com