TANSİYON HASTALARI İÇİN PRATİK BİLGİLER

TANSİYON HASTALARI İÇİN PRATİK BİLGİLER

Yazdıklarımı sizlerle dönem dönem paylaşıyorum. Bazen güncel konuları bazen klasik konuları yazıyorum. Yazdıklarımı sizler için başlıklar halinde yeniden düzenledim.

Tansiyonla ilgili yazılarım

Tansiyon çok yaygın bir sorun. Tedavi ile tansiyona bağlı sorunlar önlenebilir. Tansiyon yaygın ve uzun süreli olduğu için hastalar haklı olarak sıkılmaktadır. Bu durumu istismar etmek isteyenler hastaları yanlış yönlendirebilir. Bu nedenle bilinçli hasta olmak çok önemlidir. Yazdıklarım popülerl ve klasik olmak üzere iki başlık halinde. Tansiyon ile ilgili yazdıklarıma ulaşmak için tıklayın.

Tansiyon ile ilgili kısa, pratik filmler

Okumakta zorluk çeken hastalarım için hazırlamış olduğum filmlere Youtube kanalımdan ulaşabilirsiniz. Filmler kolaylık olsun diye oynatma listelerine ayrılmış durumda. Tansiyon listesi ilginizi çekebilir. Ulaşmak için tıklayın.

Sağlıklı yaşam

Hepimiz sağlıklı yaşamak istiyoruz. Sağlıklı yaşam tansiyon hastalarında daha da önemlidir. Tansiyon yüksekliği hafif olan hastalarda sağlıklı yaşam tansiyonun tek tedavisi sağlıklı yaşam olabilir, ilaca gerek kalmayabilir. Sağlıklı yaşamla ilgili yazdıklarıma ulaşmak için tıklayın.

Nefroloji (Böbrek Hastalıkları) Ansiklopedisi

Bu sayfadan ayrıca pratik böbrek hastalıkları, İç Hastalıkları bilgilerine ve kitaplarıma ulaşabilirsiniz. Tıklayın.

Yararlı olması dileğiyle.

Sağlıklı, tansiyonsuz günler.

Prof. Dr. Tekin AKPOLAT

NOT: Burada okuduklarınız genel bilgilerdir, doktorunuza danışmadan tedavide değişiklik yapılması sakıncalı olabilir.

Her türlü yayın hakkı saklıdır©

Bilimsel amaçlarla kaynak göstererek alıntı yapılabilir

Daha ayrıntılı bilgi için: www.tekinakpolat.com