BROKOLİ VE CORONA AŞISI

BROKOLİ VE CORONA AŞISI

BROKOLİ CORONA AŞININ ETKİNLİĞİNİ ARTTIRIYOR

Şu anda birçok insan Corona aşısı yaptırmak istiyor, bazılarımız aşının etkinliği düşük diye Çin aşısı yerine başka aşıların arayışı içinde. Başka aşıları bulamayanlar acaba etkinliğini nasıl arttırabilirim diye düşünüyor. Brokoli içerdiği yüksek C vitamini ve Çinko nedeniyle bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Ayrıca içerdiği B vitaminleri, E ve K vitaminleri, Potasyum, Çinko, Kalsiyum ve Magnezyum da yararlı. Aşı yaptıracağınız günlerde bol miktarda brokoli yemenizi öneriyorum.

Lütfen sonuna kadar okuyun.

Bu yazı şöyle de olabilirdi.

BROKOLİ CORONA AŞININ YAN ETKİSİNİ AZALTIYOR

Şu anda birçok insan Corona aşısı yaptırmak istiyor, bazılarımız aşının olası yan etkisi nedeni ile tedirgin.  Yapılan çalışmaların az olması, üstelik bu çalışmaların da yayınlanmaması nedeni ile Çin aşısı yerine başka aşıların arayışı içinde. Başka aşıları bulamayanlar acaba yan etkisini nasıl azaltabilirim diye düşünüyor. Brokoli içerdiği yüksek C vitamini ve Çinko nedeniyle bağışıklık sisteminizi dengeler, destekler, takviye eder. Ayrıca içerdiği B vitaminleri, E ve K vitaminleri, Potasyum, Kalsiyum ve Magnezyum da yararlı. Aşı yaptıracağınız günlerde bol miktarda brokoli yemenizi öneriyorum.

Aslında bu 2 yazı da tam bir hayal ürünü. Genel olarak bağışıklık sisteminin güçlenmesinin hem aşının etkinliğini arttırması hem de allerji riskini arttırması beklenebilir çünkü allerji bağışıklık sisteminin fazla çalışması ile ilgili olabilir. Önümüzdeki günlerde böyle haberler okuyabilirsiniz, televizyonda seyredebilirsiniz diye yazdım. Konu olan madde brokoli olmaz, A sebzesi, B meyvesi, C otu, AAA vitamini olabilir.

Günümüzde Tıp 3’e ayrılabilir:

1.Kanıta dayalı

2.Kanaata dayalı

3.Üfürükçü tıbbı

Yani ileriki günlerde bu konu ile ilgili okuyacaklarınız, seyredecekleriniz bu yazı gibi tam bir hayal ürünü olacak. Çünkü böyle bir bilgi olmadığı gibi bu konuda bilinen, yapılan bir araştırma da yok. Sonuç olarak fikir beyan edecek bir veri, kanıt olmayacak, ama bu konuda yazmış, konuşmuş olan birisi muhtemelen üfürmüş olacak.

Gelelim brokoliye. Brokoli genel olarak faydalı bir besindir. Önerim seviyorsanız yeyin (ben arada yerim), sevmiyorsanız yemek zorunda değilsiniz, çünkü alternatif çoktur.

Mucize besin yoktur, sebze meyveden zengin beslenme vardır.

Prof. Dr. Tekin AKPOLAT

NOT: Burada okuduklarınız genel bilgilerdir, doktorunuza danışmadan tedavide değişiklik yapılması sakıncalı olabilir.

Her türlü yayın hakkı saklıdır©

Bilimsel amaçlarla kaynak göstererek alıntı yapılabilir

Daha ayrıntılı bilgi için: www.tekinakpolat.com